Байерн вкара девет на Хамбургер (видео)

Байерн Мюнхен изригна с победа 9:2 над Хамбургер в поредния кръг от германската Бундеслига. Сега столичани са на 20 точки пред втория Дортмунд и титлата изглежда по-сигурна от всякога. Клаудио Писаро вкара четири днес, Робен вкара 2, а Рибери, Шакири и Швайнщайгер добавиха по гол за разгрома.

Още в 5-ата минута Кроос намери Шакири за 1:0. В 19-ата минута Шакири асистира на Швайнщайгер, който се възползва от лошата отбрана на гостите. Клаудио Писаро вкара първия си гол в 30-ата минута след асистенция на Мартинес. Само след 3 минути Робен добави гол след прекрасна атака на пасове и асистенция на Писаро. В края на полувремето Писаро направи резултата 5:0.

В 53-ата минута отново Писаро оформи хеттрика си след традиционен рейт от Ариен Робен. Крилото вкара в следващата минута след асистенция на Писаро - Робен прехвърли вратаря красиво.

В 68-ата минута Писаро вкара четвъртото си попадение след асистенция от Мюлер. 75-ата минута бе за Джефри Брума от Хамбургер - той вкара с глава след паса на Ван дер Ваарт. Още в следващата минута обаче Швайнщайгер намери Рибери за гол с фалцов удар. В 86-ата минута Хайко Вестерман добави второ попадение за гостите, но всичко бе отдавна решено.