Дортмунд писа петица на Вердер Бремен (видео)

Шампиона на Германия Борусия Дортмунд разгроми като гост Вердер Бремен с 5:0 в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата. И петте попадения на "жълто-черните" бяха дело на различни голмайстори – Марко Ройс, Марио Гьотце, Фелипе Сантана, Роберт Левандовски и Якуб Блашчиковски.

В 9-ата минута Роберт Левандовски бе спънат в близост до границата на наказателното поле и реферът отсъди пряк свободен удар. Марко Ройс с прекрасно изпълнение откри резултата - 1:0. Десет минути по-късно Кевин Гроскройц намери отлично Марио Гьотце, който удвои аванса на Дортмунд – 0:2.

В 48-ата минута резултата стана класически, след като Марко Ройс изпълни ъглов удар и Фелипе Сантана засече с глава, пращайки кълбото във вратата на домакините с помощта на страничната греда - 3:0. В 81-ата минута Лукас Писчек пусна към своя сънародник Роберт Левандовски и голмайсторът се разписа за 4:0. В 85-ата минута Писчек записа втората си асистенция в мача, подавайки към друг свой сънародник - Якуб Блашчиковски, който на празна врата оформи крайното 5:0.

След тази среща Борусия Дортмунд събра 33 точки в актива си и запази третото място във временното класиране, докато Вердер е на 13-а позиция с 22 пункта.