Майнц изхвърли Шалке от турнира за Купата, Фрайбург също е на 1/4-финал

Майнц 05 успя да се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на Германия. "Карнавалния отбор" победи като гост Шалке с 2:1 и продължава в следващата фаза. Марко Калигюри се възползва от подаване на Адам Шалай и откри резултата в полза на гостите след половин час игра.

Клаас Ян Хунтелаар изравни резултата в 75-ата минута след асистенция на Чиприян Марика - 1:1. В 82-ата минута Николай Мюлер изведе отново тима на Майнц напред в резултата - 1:2. "Кралскосините" нямаха време да реагират до края на срещата и отпаднаха от турнира.

В същото време Фрайбург също намери място сред последните осем отбора в турнира. Отборът от Шварцвалд се наложи като гост над Карлсруе с минималното 1:0, което обаче е достатъчно, за да продължи в следващата фаза. Едиственото попадение отбеляза Джонатан Шмид още във 2-ата минута след асистенция на Ян Розентал. Бившвият играч на Левски Гара Дембеле не бе в групата за двубоя.