Дортмунд завърши полусезона на трето място (видео)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд победи Хофенхайм с 3:1 като гост в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Благодарение на успеха си от днес възпитаниците на Юрген Клоп събраха 30 точки в актива си и ще зимуват на третото място във временното класирането - на 12 точки зад лидера Байерн Мюнхен.

Марио Гьотце откри резултата в 26-ата минута след като получи пас с глава от Лайтнер и с остър удар към близката греда прати топката във вратата на Коен Кастеелс - 1:0. Домакините изравниха в 35-ата минута, когато Свен Шиплок засече отличен пас на Кевин Фоланд и прати кълбото във вратата - 1:1.

След почивката гостите решиха всичко в своя полза с два бързи гола. Кевин Гроскрайц даде нов аванс на "жълто-черните" в 58-ата минута след като вкара на празна врата, а с асистенция в случая се отчете Марко Ройс. В 66-ата минута Роберт Левандовски оформи крайния резултат и донесе успеха на своя тим.