Дортмунд без проблеми срещу Гройтер Фюрт (видео)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд надделя с 3:1 над гостуващия Гройтер Фюрт в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. По този начин играчите на Юрген Клоп намалиха на 9 точки пасива си зад лидера Байерн Мюнхен. Днес баварците стигнаха само до равенство - 1:1 при гостуването си на Нюрнберг, за което Futbol-tv вече информира читателите си.

Двубоят на "Сигнал-Идуна Парк" започна повече от добре за шампионите, които дръпнаха в резултата след само 180 секунди игра. Левандовски завърши подаване на Гьотце и реализира за 1:0. Малко изненадващо гостите изравниха след две минути игра, когато Щибер получи асистенция от Зилнер и прати топката в мрежата за 1:1.

В 15-ата минута "жълто-черните" отново излязоха напред в резултата, като и този път точен бе Роберт Левандовски. Полският национал вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Неериг срещу Блашчиковски. Крайното 3:1 бе оформено три минути преди почивката. Блашчиковски пусна към Марио Гьотце, който без проблеми чукна кълбото в мрежата на гостите за крайното 3:1.