Дортмунд без проблеми срещу последния в Бундеслигата (видео)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд взе победа с 3:1 при гостуването си на Аугсбург в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. Марко Ройс откри резултата след 9 минути игра. Той стори това с красив удар от пряк свободен удар. Роберт Левандовски довърши домакините с две попадения след почивката.

Първо в 51-ата минута той покачи на 2:0 след като успя да се пребори с бранител на домакините и от трудно положение прати топката между краката на вратаря - 2:0. В 71-ата минута грешка при изнасянето на топката позволи на Гьотце да излъже вратаря Йенч и Левандовски бе точен на празна врата, като по този начин направи резултата класически. В 81-ата Саша Мюлдерс засече с глава центриране отляво и по този начин вкара почетното попадение за своя тим.

След успеха "жълто-черните" се намират на 4-о място в класирането - на 11 точки от лидера Байерн Мюнхен. Аугсбург остава последен.