Дортмунд разгроми съименника си (видео)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд разгроми съименника си Мьонхенгладбах с 5:0 в среща от програмата на Бундеслигата. Домакините тотално надиграха своя съперник. Резултатът бе открит в 35-ата минута, когато бившият играч на Мьонхенгладбах - Марко Ройс се пребори с Алваро Домингес и вкара между краката на бившия си съотборник Марк-Андре тер Щеген - 1:0.

В края на първото полувреме Суботич засече центриране на Блашчиковски и с глава вкара за 2:0. В 70-ата минута Ройс вкара втория си гол в мача след двоен пас с Марио Гьотце. 9 минути по-късно добра Илкай Гюндоган с удар от няколко метра вкара във вратата на Тер Щеген, а в 85-ата минута Гюндоган намери добре Блашчиковски, който с точен удар в горния ляв ъгъл оформи крайното 5:0.