Драма, дузпи и Байерн е на финал

Байерн Мюнхен победи като гост Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 след изпълнения на дузпи в полуфиналната среща от турнира за Купата на Германия. В редовното време двата тима така и не успяха да си отбележат гол, а след две продължения от по 15 минути те отново запазиха нулевото реми. Така финалистът трябваше да бъде решен след изпълнения на дузпи.

Bayern Munich's Goalkeeper Manuel Neuer (3dL) Celebrates With His Teammates AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZRESTRICTIONS /

В 15-ата минута Гомес стреля с глава, но стражът на домакините се справи с положението. Малко по-късно Марко Ройс направи сериозен пропуск за Борусия, като с основен принус за запазването на резултата бе вратаря на "баварците" Нойер, който показа добри рефлекси.

Moenchengladbach's Midfielder Marco Reus (R) And Bayern Munich's Defender Jerome Boateng Vie For The Ball

Даемс също обстрелва вратаря на Байерн, но отново без успех. Пет минути преди почивката Ариен Робен направи изключителен пропуск. Рибери нахлу по крилото и върна към холандеца, който стреля от движение от 5 метра, пращайки топката на метър над вратата на домакините.

Bayern Munich's Goalkeeper Manuel Neuer Celebrates AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZRESTRICTIONS / EMBARGO - DFL LIMITS

След почивката Робен на няколко пъти пропусна да се рапише, а Ройс нямаше късмет при завършващия удар за Мьонхенгладбах. Мачът стигна до продължения, където гол така и не падна.