Драма, продължения и дузпи, но Борусия Дортмунд се класира напред

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия, след като отстрани състезаващия се във Втора Бундеслига Фортуна Дюселдорф. Двата тима не излъчиха победител в редовното време на мача, завършвайки при резултат 0:0, последваха продължения където също не падна попадения и така се стигна до изпълнения на дузпи, където "жълто-черните" благодарение на късмета си успяха да победят.

Борусия Дортмунд се наложи с 5:4 при изпълненията на наказателни удари и по този начин си осигури място на четвъртфиналите на турнира. Оправдание за немските шампиони може да бъде фактът, че играха с десет души от 34-ата минута на мача. Тогава Патрик Овомойела получи втори жълт и съответно червен картон.