Гол в последните минути носи победата на Байерн

Байерн Мюнхен победи Бохум като гост с 2:1 в среща от турнира за Купата на Германия. След този успех играчите на Байерн се класират за четвъртфиналите в турнира. Победата в днешната среща не дойде никак лесно, тъй като "баварците" губеха в резултата до почивката.

Джовани Федерико откри резултата в 26-ата минута, а с асистенция се отчете Миркан Айдин. При резултат 1:0 завърши първата част. През второто полувреме гостите успяха да стигнат до пълен обрат. В 52-ата минута Гомес намери добре Тони Крос и той изравни резултата.

Bochum´s Defender Bjoern Kopplin (L) And Bayern Munich's French Midfielder Franck Ribery  Vie For The Ball

Драмата бе пълна, тъй като минути преди последния съдийски сигнал Робен прати топката за втори път във вратата на домакините. С асистенция този случай се отчете Франк Рибери. Това бе последният мач на Байерн за годината. "Bаварците" освен всичко зимуват като есенен шампион в Бундеслигата и очакват пролетната кампания в Шампионската лига, след като преди дни спечелиха групата си убедително.