Хумелс: Пропуснахме твърде много шансове срещу Кайзерслаутерн

Защитникът на Борусия Дортмунд Матс Хумелс изрази разочарованието си след равенството 1:1 на неговия тим у дома срещу Кайзерслаутерн в мач от 16-я кръг на Бундеслигата. Както е известно, действащият шампион на Германия поведе в 27-та минута с гол на Кагава, а след гола домакините създадоха много положения, с които можеха да удвоят преднината си, но великолепните изяви на стража на гостите Кевин Трап спасиха Кайзерслаутерн от разгром.

Крайният резултат бе оформен 15 минути след почивката, когато Шахан от гостите наказа грешка в отбраната на „жълто-черните".

„Този резултат е изключително горчив. Невероятно е, че взехме само една точка. Изпуснахме много положения за гол, ударихме четири пъти гредите и през цялото време превъзхождахме противника. Създадохме много шансове за гол и бяхме длъжни да вкараме", заяви разочарованият Хумелс за Ruhr Nachrichten.