Страхотен обрат на Шалке 04 срещу Майнц 05 (видео)

Изключително футболно събитие сътвориха отборите на Майнц 05 и Шалке 04 в мач от германската Бундеслига. Двете невероятно противоположни полувремена предложиха на привържениците на двата тима множество емоции и в крайна сметка Шалке 04 направи обрат от 2:0 до 2:4, за да спечели срещата.

Първото полувреме премина под ръководството на Майнц, като Шалке в края му имаше само един удар към противниковата врата. Головете за Майнц паднаха в 7-ата и 12-ата минути чрез Андреас Иваншитс и Елкин Сото.

Второто полувреме пък в пълен контраст започна с превъзходство на Шалке и ранни голове от тяхна страна. В 57-ата и 64-ата минути Хунтелаар и Хьоведес се разписаха и като че ли стана ясно какво очаква отбора на Майнц. Не бе изненада голът на Матип в 81-ата минута, чрез който Шалке постигна своята победа. В самия край на мача Кристиан Фухс вкара за да добави към емоциите на привържениците на Шалке.