Леверкузен разби Байерн и с голяма крачка към детронирането на баварците (видео)

Байер Леверкузен срази с класическото 3:0 настоящия шампион на Германия Байерн Мюнхен в голямото дерби на Първа Бундеслига. "Аспирините" изнесоха истинска лекция над хегемона в последните години.

В 18-ата минута Леверкузен нанесе първия си удар. Упамекано първоначално изчисти в тъч, за да спре атаката на съперника. След това обаче топката беше центрирана точно през краката на французина и непокритият Станишич с лекота вкара за 1:0.

Вторият гол за Леверкузен беше на косъм в 23-тата, когато Нейтън Тела засече от въздуха, но Нойер отрази.

Началото на второто полувреме се оказа кошмарно за шампиона, защото само четири минути след подновяването на играта резултатът стана 2:0. Този път Грималдо се разписа след асистенция на Нейтън Тела.

Точка на спора на "БайАрена" сложи Фримпонг, който се разписа в продължението на срещата. След корнер пред вратата на Леверкузен, при който се вклучи и Мануел Нойер, играчите на домакините отнеха топката и организираха светкавична контра, която завърши с далечен удар на Фримпонг - 3:0.