Третодивизионен тим шокира Байерн за Купата

Германският колос Байерн Мюнхен отпадна от турнира за Купата на страната. Баварците претърпяха шокираща загуба с 1:2 при гостуването си на третодивизионния Саарбрюкен в мач от 1/16-финалите.

Бранителят Марсел Гаус в шестата минута на добавеното време на мача изпрати феновете на домакините в див екстаз. Преди това Байерн поведе чрез германския национал Томас Мюлер в 16-ата минута, но в добавеното време на първата част Патрик Зонтаймер препарира Мануел Нойер за 1:1. Така в последните секунди на мача Марсел Гаус шокира баварците с второ попадение, с което изхвърли шампионите от турнира.

Така за първи път от 2000 година насам Байерн отпада за Купата от отбор, който играе извън първите две професионални нива на футбола в Германия.  Мачът бе обявен от медиите в Германия като сблъсък между Давид и Голиат.