Дортмунд и Леверкузен продължават напред за Купата

Байер Леверкузен се класира на осминафиналите на турнира за Купата на Германия с победа с 5:2 срещу третодивизионния Зандхаузен, а Марко Ройс вкара единствения гол при победа на Борусия Дортмунд с 1:0 срещу Хофенхайм.

Фрайбург е аут от турнира след поражение с 1:3 срещу втородивизионния Падерборн.

Есекил Паласиос вкара първия гол за Леверкузен в 21-та минута от дузпа, след като Амин Адли бе съборен в наказателното поле. Кристоф Елих изравни в началото на второто полувреме, Йонатан Тах даде отново преднина "аспирините" в 54-та минута, а Зандхаузен вкара втори гол три по-късно чрез Бен Бала.

Леверкузен се спаси от продължения с нови три гола. Адам Хложек отбеляза един от тях, а други два са на сметката на Адли.

Марко Ройс вкара единствения гол за Дортмунд в 43-та минута след асистенция на Джейми Байноу-Гитънс, който в началото на втората част изпусна още едно чисто положение. В 50-ата минута Оливер Бауман спря и един опасен удар на Юсуфа Мукоко.