Дортмунд удари Унион в мач с шест гола (видео)

Вицешампионът Борусия Дортмунд спечели с 4:2 домакинството си на Унион Берлин в среща от седмия кръг на футолното първенство на Германия.

За Унион поражението е седмо поредно във всички турнири, а Борусия е в серия от 15 поредни мача без загуба в шампионата.

Нападателят на Борусия Дортмунд Никлас Фюлкруг се разписа в седмата минута, а неговото попадение в 26-ата беше отменено заради засада.

Робин Госенс изравни за гостите в 9-ата минута, а в 18-ата гол на Алекс Крал не беше признат заради засада. Италианецът Леонардо Бонучи се разписа от дузпа в края на първата част с първия си гол с екипа на Унион.

Нико Шлотербек изравни 2:2 в началото на второто полувреме, преди резервата Юлиан Бранд и бившият защитник на Унион Джулиан Риерсън да донесат победата на Борусия.