Дортмунд стартира с трудна победа над Кьолн

Вицешампионът Борусия Дортмунд стартира с труден успех новия сезон във футболното първенство на Германия. Срещата вървеше към нулево равенство, но хората на Един Терзич спечелиха с 1:0 срещу гостуващия Кьолн с гол в 88-ата минута на нападателя Дониел Мален.

Двата тима направиха доста слаб мач, а през първите 45 минути бяха отправили само по един точен удар към вратата на съперника.

Дейви Зелке уцели гредата за гостите от 15 метра след рикошет. Играчите на Кьолн не успяха в предни позиции, а вратарят на гостите нямаше почти никаква работа за разлика от Грегор Кобел, който на два пъти парира опасните удари на Саргис Адамян.

Едва в 88-ата минута Борусия Дортмунд стигна до попадение. След ъглов удар Феликс Нмеча продължи полета на топката, а Дониел Мален скочи на далечната греда и се разписа за 1:0.