Дортмунд е новият лидер в Бундеслигата и е на победа от титлата

Борусия Дортмунд се наложи с 3:0 при визитата си на Аугсбург в изключително интересен и важен мач (и за двата тима) от програмата 33-ия предпоследен кръг в Бундеслигата. С този си успех BVB се възползва от вчерашната грешна стъпка на Байерн Мюнхен и задмина баварците за лидерската позиция. "Жълто-черните" вече са на победа от шампионската титла, като всичко ще се реши в следващия последен кръг на шампионата в Германия.

Днешният мач бе много интересен. Решаващя може би се оказа 38-ата минута, когато съдията взе малко странно решение да изгони Феликс Удокай за нарушение срещу Донийл Мален до тъчлинията. От последвалият фаул Никлас Зюле нацели гредата. Головете паднаха след почивката.

Себастиан Алер откри резултата след час игра и добави още едно в 85-ата. При първия гол вина има бранителят на Аугсбург - Максимилиан Бауер, който не успя да изчисти добре топката. В самия край пък Юлиан Брант добави още един гол, правейки резултата класически.

Така Дортмунд излезе начело в таблицата, но има още работа за вършене.