Класика за Байерн срещу Унион

Байерн Мюнхен изнесе футболна лекция на претендента за титлата Унион Берлин и след победа с 3:0 се върна на върха в класирането на Бундеслигата.

Баварците показаха който е грандът в Германия и не позволиха на скромния тим от Берлин дори да помисли, че може да измъкне поне точка от "Алианц Арена"

Двубоят бе очакван с интерес, тъй като двата отбора деляха първата позиция с по 43 точки, но Байерн приключи интригата за едно полувреме. Ерик Максим Чупо-Мотинг откри резултата в 31-а минута, Кингсли Коман удвои в 40-а, а в самия край на първата част Джамал Мусиала направи преднината класическа навръх 20-ия си рожден ден.

С успеха в последния мач от 22-ия кръг Байерн излезе начело с равни точки и по-добра голова разлика от Борусия Дортмунд, който за кратко бе на върха след победа с 1:0 над Хофенхайм в събота.