Шалке вдигна Купата на Германия (видео)

Шалке 04 спечели Купата на Германия за пети път в историята си, след като на финала разгроми с 5:0 втородивизионния Дуисбург. "Кралскосините" доминираха на терена през всичките 90 минути и напълно заслужено се поздравиха с отличието пред 80 000 зрители на “Олимпиащадион“ в Берлин.

Начало на головата фиеста даде Дракслер в 18-ата минута, който с удар от воле вкара за 1:0. Само 4-ри минути по-късно Фарфан изведе добре Хунтелаар, който от добра позиция не сгреши за 2:0. Три минути преди края на първата част, след центриране от корнер Бенедикт, Хьоведес изпревари стража на Дуисбург и с глава направи резултата класически.

След почивката играчите на Шалке стигнаха до нови два гола. Хурадо в 55-ата минута покачи на 4:0, а в 70-ата минута отново Хунтелаар се разписа, оформяйки крайното 5:0.