Кьолн обърна Борусия с три във второто полувреме (видео)

Три гола във второто полувреме бяха причината Кьолн да обърне от изоставаща позиция Борусия Дортмунд в осмия кръг на германската Бундеслига. След като домакините нямаха победа в две срещи, сега те остават в битката за топ 4 позициите.

Дортмунд започна много силно, но и с доста пропуски. До 15-ата минута тимът можеше и да води с 3 гола, но чак след половин час игра капитанът Джуд Белингам намери Джулиан Брандт за 1:0.

След почивката 10 минути трябваха на домакините да се върнат до равен. Флориан Кайнц вкара от близо при центриране на Майна за 1:1. Малко след това 2:1 направи отново с глава Щефан Тигес. Деян Любичич оформи 3:1 с фалцов удар 20 минути преди края, като гостите все пак върнаха гол за 3:2 след голям късмет при една отклонена топка.