Байерн спечели Суперкупата на Германия като за старт на сезона

Байерн Мюнхен показа, че ще бъде основен фактор в Бундеслигата и през този сезон. Баварците се наложиха с 5:3 над РБ Лайпциг във финала за Суперкупата на Германия.

Байерн бяха без продадената си суперзвезда Роберт Левандовски, но с новото си попълнение Садио Мане в състава си.

Джамал Мусиала беше точен след 14 минути игра  с удар по земята след разбъркване в наказателното поле. Именно Мане вкара в 31-ата минута и до голяма опита да сложи край на интригата. Бенжамен Павар направи резултата класически в 45-ата минута и изглеждаше, че след почивката ще бъде скука.

След час игра Марсел Халстенберг върна едно попадение и до някаква степен - надеждите на Лайпциг, но в 66-ата Серж Гнабри вкара 4-ия гол за Байерн. Малко по-късно попадение на Мане бе отмененено. В 77-ата Нкунку беше точен от дузпа, но това не бе всичко. Две минути преди края Дани Олмо вкара още един гол във вратата на баварците и върна интригата за заключителната част на двубоя. В 98-ата минута Сане вкара още един гол и в крайна сметка Суперупата отива във витрината на колоса от Мюнхен.