Байерн вкара само един на Аугсбург (видео)

Байерн Мюнхен победи Аугсбург с 1:0 като домакин в среща от 29-ия кръг на първенството на Германия по футбол. Байерн е начело във временното класиране с 69 точки, на 9 пред втория Борусия Дортмунд. Аугсбург пък заема 14-ата позиция с 32 точки.

Единственото попадение в мача падна едва в 82-та минута и бе реализирано от щатния голмайстор на баварците Роберт Левандовски, който се разписа от дузпа. Успехът на мюнхенци ги върна на правилния път след поражението от Виляреал в първия четвъртфинален двубой от Шампионска лига през седмицата и отново ги изведе на девет точки пред основния преследвач Борусия Дортмунд, който вчера победи Щутгарт като гост, пет кръга преди края на първенството.

Аугсбург е 14-и с 32 пункта, на шест от опасната зона. В следващия кръг тимът приема Херта, докато за Байерн предстои първо реванша с Виляреал, а след това и визита на закъсалия Арминия (Билефелд).