Дортмунд удари Щутгарт и е на 6 точки от 1-во място (видео)

Борусия Дортмунд постигна важна победа с 2:0 като гост на Щутгарт в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата, като по този начин продължава битката за титлата в Германия с Байерн Мюнхен.

Гостите стартираха по-агресивно двубоя и успяха рано да открият резултата. В 12-ата минута Юлиан Бранд се възползва от подаване на Ерлинг Халанд и реализира отблизо. Попадението бе прегледано с ВАР и главният съдия Харм Осмерс зачете гола.

В 71-ата минута Ройс намери Бранд на около 20 метра от вратата на домакините. Офанзивният халф укроти топката с първото си докосване и с второто я прати неспасяемо в долния десен ъгъл на Мюлер за 2:0 за вестфалци.

С този успех "жълто-черните“ събраха 60 точки и са на 6 от баварците, които обаче са с мач по-малко. "Швабите“, от своя страна, остават на 15-а позиция с 27 точки, като са само на една над опасната зона.