Байерн с грандиозна загуба от Борусия Мьонхенгладбах

Байерн Мюнхен и Борусия Мьонхенгладбах изиграха мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия. Изненадващо лидерът в Бундеслигата загуби с внушителния резултат 5:0.

Донакините стартираха ударно и още във 2-та минута откриха резултата чрез Куадуо Коне. Следващите 2 гола дойдоха един след друг. Рами Бенсебаини отбеляза в 15-та и 21-ва минута и промени коренно настроението по трибуните.

Второто полувреме бе също толкова драматично за баварците. В 51-та минута головете продължиха да падат. След грешка в отбраната на гостите Емболо задмина всички защитници и вкара във вратата на Нойер за 4:0. Малко по-късно в 57-та минута дойде и довършителния 5-ти гол, който отново Емболо вкара и оформи крайното 5:0.