Дортмунд продължава напред за Купата

Носителят на Купата на Германия Борусия Дортмунд  записа успех с 2:0 над втородивизионния Инголщадт в турнира за Купата на Германия. Пред полупразните трибуни на "Сигнал Идуна Парк“ домакините не направиха най-доброто си първо полувреме. Все пак те могат да съжаляват, че не се оттеглиха поне с гол аванс. Хумелс прати топката във вратата, но голът не бе признат, заради нарушение в атака. Освен това и гредата спаси гостите.

В началните минути на първата част нещата за"жълто-черните“ отново не се получаваха, като BVB удариха още една греда. В крайна сметка в игра се появиха резервите в този мач - Торган Азар и Марко Ройс. Това веднага даде резултат. Торган Азар отбеляза два гола само за 10 минути и класира Дортмунд напред в турнира.