Фрайбург се наложи над Борусия Дортмунд (видео)

Отборът на Фрайбург победи с 2:1 този на Борусия Дортмунд в мач от 2-и кръг на Бундеслигата.

След тежката загуба от Байерн Мюнхен за Суперкупата на Германия, BVB не успя да зарадва феновете си с победа и в днешния мач.

Първият гол в мача реализира Винченцо Грифо като изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле още в 6-та минута. Така Фрайбург поведе над дортмундци.

Следващият гол бе реализиран чак в 53-та минута, когато отново за Фрайбург отбеляза Роланд Шалай и резултатът стана 2:0.

Малко след това в 59-та минута играчът на Фрайбург Яник Кайтел си вкара автогол и оформи крайното 2:1.

Звездата на "жълто-черните" Ерлинг Холанд изигра един доста слаб мач и с почти нищо не затрудни надъханите домакините, а подкрепа не получи и от дебютиралия като титуляр Дониел Мален, привлечен за заместник на Джейдън Санчо.