Дортмунд влезе в топ 4, но и направи Байерн официално шампион на Германия!

Борусия Дортмунд влезе в Топ 4 след инфарктна победа срещу РБ Лайпциг - 3:2. Успехът обаче зарадва и феновете на Байерн. Грандът от Мюнхен стигна до рекордната 31-ва титла на страната. Именно поражението в днешния мач лиши “червените бикове" от възможността да застигнат баварците.

Иначе двубоят бе фоста интересен. Капитанът на вестфалци Марко Ройс откри резултата още в седмата минута след асистенция на Торган Азар. Останалите попадения падна след почивката. В 51-ата минута Рафаел Герейро намери Джейдън Санчо по фланга. Английският национал демонстрира техника на малък периметър, след което много технично насочи към далечния ъгъл.

Лайпциг върнаха един гол в 63-ата минута. Форсберг центрира от корнер, при който най-съобразителен се оказа Лукас Колстерман, реализира с глава в мрежата на резервата Бюрки. Швейцарския страж се появи на почивката заради контузия на Марвин Хитц.

в 77-ата минута Даниел Олмо възстанови равенството, но в 87-ата минута Борусия нанесе решителния си удар чрез един от най-добрите на терена Санчо, а втора асистенция за него днес записа Рафа Герейро.

Титлата е девета поредна за мюнхенци, като за последно Дортмунд им я отне през 2012 г. когато начело още беше Юрген Клоп. Байерн обаче няма шанс за друг трофей до края на кампанията, защото вече отпадна и от Шампионската лига, и от Купата на Германия.