Майнц отложи шампионските празненства на Байерн (видео)

Байерн Мюнхен можеше днес да стане шампион на Германия. За целта баварците трябваше да победят като гост Майнц 05. "Карнавалния отбор“ обаче игра доста добре и спечели с 2:1 срещата от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Първият гол падна още в 3-ата минута. Тогава Йонатан Буркарт стреля в обсега на Нойер, но капитанът на шампионите не реагира добре и отклони кълбото в мрежата си - 1:0 за Майнц.  Седем минути преди почивката падна второто попадение във вратата на баварците. Куйасон засече с глава след центриране от фаул и Нойер беше безпомощен - 2:0. Домакините изпусна да вкарат още няколко доста добри положения, като нацелиха и две греди, но след почивката се концентрираха върху играта си в защита, която беше на доста добро ниво.

В добавеното време игралият иначе доста добре Александър Хак сбърка при опита си да върне с глава към вратаря. Левандовски овладя и вкара за 2:1, но това бе всичко в този двубой.