Дортмунд се класира на 1/2-финал за Купата (видео)

Борусия Дортмунд е първият 1/2-финалист за Купата на Германия. Тази вечер вестфалци надвиха съименника си Борусия Мьонхенгладбах с минималното 1:0 в гостуването си на "Борусия Парк.

В добавеното време на първата част Маркъс Тюрам вкара гол, който не бе зачетен заради засада. Ерлинг Холанд отбеляза гол в 53-ата минута, но и това попадение не бе зачетено заради нарушение на норвежкия нападател.

Борусия Дортмунд все пак поведе в резултата в 66-ата минута след страхотен гол на Джейдън Санчо. Марко Ройс получи от Холанд, намери Джейдън Санчо и той матира вратаря на "жребчетата" Тобиас Зипел.

В добавеното време на срещата Махмуд Дауд бе изгонен за втори жълт картон и Борусия Дортмунд завърши мача в намален състав.