Дортмунд продължава напред за Купата

Борусия Дортмунд постигна трудна победа над втородивизионния Айнтрахт Брауншвайг и се класира за 1/8-финалите на Купата на Германия. Попаденията за успеха, с който тимът приключва 2020 година, отбелязаха Матс Хумелс (12') и Джейдън Санчо (90+2').

Срещата започна силно за гостите, който поведоха още в 12-ата минута. Тогава Хумелс се възползва от подаване на Санчо и прати топката във вратата. В 35-ата минута добри индивидуални действия на 17-годишния Белингам завършиха с мощен изстрел в страничния стълб.

Най-чистото положение за гол пред тима на Брауншвайг дойде в 56-ата минута, когато Марсел Бар стигна до топката и шутира много опасно. За късмет на гостите, топката рикошира в напречната греда.

Борусия трябваше да потрепери почти до самия край. Все пак във втората минута на добавеното време Джейдън Санчо сложи точка на спора, отбелязвайки за 2:0.