Байерн отново громи и то само в рамките на 48 часа (видео)

Байерн Мюнхен записа втори категоричен успех в рамките на 48 часа. Този път европейският първенец разби новака Арминия Билефелд с 4:1 като гост в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. В четвъртък вечер пък тимът на Ханзи Флик надви аматьорския Дюрен с 3:0 за Купата на Германия.

Тази вечер баварците бяха категорично по-добрият тим, а двубоят нямаше как да мине без попадения на Томас Мюлер (8',51') и Роберт Левандовски (26',45'), които се отчетоха с по два гола. Баварците пропиляха още положения, като удариха и две греди. Преотстъпеният от ПСВ Айндховен японец Рицу Доан (59') беше точен за домакините.

Арминия получи числено предимство в 76-ата минута, когато Корентен Толисо беше изгонен с директен червен картон. Французинът фаулира устремилия се сам срещу вратаря Клос, като вината в случая беше на резервата Хавиер Мартинес, който сбърка при подаването си. Това обаче не попречи на победата на Байерн.