Дортмунд вкара 5 на Дуисбург

Борусия Дортмунд се класира за втория кръг в турнира за Купата на Германия, побеждавайки без абсолютно никакви проблеми третодивизионния Дуисбург с 5:0 като гост.

Част от големите звезди на Люсиен Фавър останаха на пейката и влязоха след почивката, но още преди това интригата бе приключила. Вестфалци вкараха три безответни попадения, а за капак Доминик Фолкмер от тима на Дуисбург беше изгонен с директен червен картон в 38-ата минута заради балтия в краката на Ерлинг Халанд.

В 14-ата минута Аксел Витсел центрира, а футболист на "зебрите" игра с ръка в наказателното поле и Борусия получи дузпа, реализирана от Санчо. След още петнайсетина минути новото попълнение Джъд Белингам вкара след рикошет първото си официално попадение за Борусия след пас с петичка на Торган Азар. Самият Азар направи аванса на своите класически в 39-ата минута след великолепно изпълнен пряк свободен удар. Иначе малко след втория гол Фолкмер спъна откъсващия се фронтално Ерлинг Холанд и логично видя червения картон.

След почивката Джовани Рейна - 50' и Марко Ройс - 58' оформиха крайния резултат. Дортмунд доигра мача, без да си дава зор в последния половин час.