Левандовски: На кого бих дал ЗТ? На себе си

32-годишният нападател на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски заяви, че заслужава "Златната топка" през  тази година.

"На кого бих дал "Златната топка"? На себе си. С Байерн спечелихме всичко, което можахме. Освен това във всички турнири, било то Бундеслигата, Купата на Германия или Шампионска лига, аз станах голмайстор. Разбира се, натискът върху другия играч можеше да е по-силен. Мисля, че всеки друг футболист с моето представяне би спечелил тази награда.

Не съм мислил за отмяната на "Златната топка". Пред нас имаше много мачове. Шампионска лига бе мой приоритет. Не мислех за никакви свои награди", заяви Левандовски Sportowe Fakty.

През миналия сезон 32-годишният нападател вкара 55 гола и записа 10 асистенции в 47 участия за Байерн във всички състезания.