Байерн с нова разгромна победа и вдигна титлата

Байерн Мюнхен завърши по отличен начин първенството. Баварският тим разгроми Волфсбург с 4:0 като гост в среща от последния кръг. След мача отборът бе награден с титлата в този необикновен сезон, който завърши без публика.

Байерн завършат на 13 точки пред втория Борусия Дортмунд, но това не е краят на сезона за тях. Точно след седмица момчетата на Ханзи Флик излизат срещу Байер Леверкузен във финала за Купата на Германия, а през август ще доиграват в Шампионската лига, където почти са на четвъртфинал.

Кингсли Коман беше точен в 4-ата минута, в 37-ата Микаел Кюизанс удвои. Голмайсторът на първенството Роберт Левандовски се разписа веднъж - от дузпа в 72-ата, с което увеличи сметката си на 34 попадения. В 79-ата остана време и за Томас Мюлер да вкара и да фиксира крайния резултат.