Айнтрахт победи Шалке, миньорите с антирекорд в клубната си история

Айнтрахт Франкфурт победи гостуващия Шалке 04 с 2:1 в среща от 32-ия кръг на футболното първенство на Германия. Гостите от Гелзенкирхен продължиха негативната си серия от 14 поредни мача без успех в елита (като това е нов антирекорд в клубната история) и се смънкаха на десето място в класирането с 39 точки, на една позиция зад Айнтрахт, който има 41 точки.

Пореден силен мач за "орлите" изигра Андре Силва, който вкара един от головете за победителите. Португалецът се разписа в 28-ата минута, за да открие резултата. В 50-ата минута Давид Абрахам удвои преднината на своя отбор след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

“Миньорите" намалиха скоро след това - в 59-ата минута чрез Уестън Маккени. До края гостите направиха поне три 100-процентови пропуска, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.