Унион и Шалке с незадоволително реми

Унион Берлин и Шалке 04 завършиха наравно 1:1 в среща от 30-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините започнаха много силно и поведоха след комбинация между Антони Уджа и Роберт Андрих, като последният реализира безкомпромисно покрай излезлия страж на гостите Александър Нюбел. Вратарят на "кралскосините“, който от следващия сезон ще бъде част от баварския колос Байерн Мюнхен, се прояви отлично на няколко пъти след гола, като отбраната на Шалке изглеждаше разколебана.

С първата си по-сериозна голова опасност гостите възстановиха равенството. Джонджо Кени проби и с мощен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Рафал Гикивич. През втората част темпото на игра рязко спадна и до нов гол не се стигна.

След равенството Шалке е на 10-ото място с 38 точки, тимът няма победа в Бундеслигата вече 12 мача. Унион Берлин пък е 13-и и все още изглежда застрашен от изпадане във Втора дивизия на Германия.