Байерн удари Шалке и продължава напред за Купата

Байерн Мюнхен се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Шалке 04 в сблъсъка помежду си от 1/4-финала в турнира за Купата на Германия. Единственото попадение в срещата бе дело на Йошуа Кимих, който се разписа в 40-ата минута.

В началото на мача "кралскосините" бяха по-активни, като най-близо до гола бе Бургщалер, който в 12-ата минута стреля от воле, но топката попадна в напречната греда. В 20-ата минута домакините дори пратиха кълбото във вратата на съперника чрез Бургщалер, но голът правилно не бе зачетен заради засада.

Така се стигна до 40-ата минута, когато при едно центриране от корнер - Кимих наказа грешка в защитата, която не успя добре да изчисти и с изстрел от воле бе точен за 0:1.

След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна, като най-добрите положения се откриха пред Горецка и Коутиньо, но те нямаха късмет. В крайна сметка баварците продължават в следващата фаза на надпреварата.