Бохум даде всичко от себе си, но Байерн стигна до късен обрат за Купата

Байерн Мюнхен се наложи с 2:1 при визитата си на Бохум в среща от втория кръг на турнира за Купата на Германия. В 35-ата минута Алфонсо Дейвис си вкара автогол, след като имаше лошия късмет да засече центриране на Дани Блум в собствената си врата и това даде аванс на домакините. Този резултат се запази до в 83-ата минута, когато Серж Гнабри изравни.

Бохум окончателно рухна в 89-ата минута, в която натискът на Байерн даде ефект малко след директния червен картон на Котчап за рурци. Коман свали топката за влезлия като резерва Томас Мюлер и последният вкара отблизо. Така Байерн продължава в следващата фаза, докато за домакините остана разочарованието, заради добрата игра и късния обрат на съперника.