Ковач: Това е звезден час за немския футбол

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Нико Ковач сподели мнение за разгромната победа със 7:2 над Тотнъм в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

"Определено никой от нас не е мечтал за такъв резултат. Ние знаехме какво ни чака тук. Получи се много интензивен мач, защото Тотнъм ни пресираше много добре. Това, което ни липсваше в началото, бе агресията.

Играейки в Англия, като начало трябва да устоиш на натиска. Но след 30-ата минута моят отбор действаше много добре. Вторият ни гол беше много важен, защото дойде точно преди почивката. След паузата заиграхме точно така, както си го представях.

Това е звезден час за германския футбол, но от утре нашият фокус отново трябва да се върне върху Бундеслигата. Предстоят ни много важни задачи тази година, искаме много да постигнем", заяви Ковач.