Без главоболие и лесна победа за Дортмунд срещу аспирините

Л. Михайлов

Борусия Дортмунд победи Байер Леверкузен в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата. Битката на стадион "Сигнал Идуна Парк" завърши при резултат 4:0.

В 28-ата минута Хакими се възползва от неразбирателство межди Надим Амири и Белараби, напредна няколко метра и центрира към връхлитащия в наказателното поле Алкасер, който не сгреши - 1:0. Останалите попадения паднаха след почивката. В 50-ата минута Джейдън санчо напредна отдясно и пусна назад, където Алкасер направи лъжливо движение и Марко Ройс удвои аванса на вестфалци.

Герейро направи 3:0, 7 минути преди последния съдийски сигнал, преди отново Ройс да оформи крайния резултат в даденото продължение на срещата. Това е трети успех за BVB от четири кръга, а “аспирините" остават със 7 точки.