Байерн с почти отличен над Майнц

Байерн Мюнхен прие Майнц 05 в срещата от поредния кръг на Бундеслигата, като днес спечели с 6:1 след голове от Павар, Алаба, Перишич, Коман, Левандовски и Дейвис. Така Байерн застава на второ място със 7 точки за момента в първенството.

Байерн започна с шок когато в 6-ата минута Пиер-Габриел реализира за гостите с глава през Нойер за 1:0. Чак в 38-ата минута баварците се върнаха чрез Павар за 1:1. Точно преди почивката Алаба оформи пълен обрат с 2:1 от пряк-свобоеден удар.

В 54-ата минута Павар асистира за гол на Перишич с глава за 3:1. Коман вкара 10 минути след това с нисък удар след корнер на Кимих. Последва попадение от Левандовски в 78-ата и от Дейвис в 80-ата минути, и за двете при подаване от Мюлер.