Последни голове на Робен и Рибери носят титлата на Байерн

Байерн Мюнхен се наложи над Айнтрахт Франкфурт с 5:1 в среща от последния кръг на Бундеслигата. Победата донесе титлата на баварците, които започнаха празненствата след последния съдийски сигнал.

Иначе Кингсли Коман беше точен още в 4-ата минута и даде аванс на своя тим, който се запази до почивката. Макар и за кратко - Себастиен Алер върна интригата в мача, след като изравни в 50-ата минута. Само три минути след това Дейвид Алаба върна преднината на Байерн, а в 58-ата Ренато Санчес покачи на 3:1 и сложи точка на спора.

До края имаше време за още радост и малко сълзи. В игра се появиха Франк Рибери и Ариен Робен, които също се разписаха като за последно с фленелката на баварците. Първо това стори Рибери, който бе точен в 72-ата минута, след като навърза няколко защитници и преодоля без особени проблеми и вратаря на гостите - 4:1. В 78-ата и Робен вкара, за да фиксира крайния резултат.