Стадион: "Макс Морлок“, Нюрнберг
Дата: 28.04.2019 г.
Час: 19:00
Съдия: Тобиас Щилер

Новакът Нюрнберг продължава да се надява, че ще успее да се измъкне от позициите, които водят до директно изпадане във Втора Бундеслига и поне ще стигне до бараж за оставането си в елитната дивизия. В момента баварците заемат предпоследното 17-то място, като са с 18 точки и са на три от Щутгарт, който е 16-ти. В предишния кръг играчите на Борис Шомерс отстъпиха с 0:2 като гости на Байер Леверкузен, а сега имат нелеката задача да спрат устремна на именития регионален съперник по пътя към шампионската Салатиера.

Аут за домакините са Липерт, Валентини и Зрелак.

Байерн Мюнхен спечели трудно с 1:0 домакинството си на коравия тим на Вердер Бремен и отново запаси аванса си от една точка пред преследвача Борусия Дортмунд в класирането. До почивката Вердер стоеше солидно и освен един опасен удар на Гнабри повече положения липсваха. В 58-ата минута бе повратният момент в срещата когато Великович беше изгонен за втори жълт картон за гостите. Така в 75-ата минута след удар от дистанция на Сюле топката се отклони и заблуди Павленка за 1:0, което беше достатъчно за успеха.

Играчите на Нико Ковач имат 70 пункта и са с точка повече пред "жълто-черните“ от Дортмунд.

През седмицата Байерн отново се справи с Вердер, само че в полуфинален двубой в турнира за Купата на Германия след драматичен успех с 3:2, а мачът не премина с претенции на съперника на баварците, които бяха насочени към рефера.