Ковач: Байерн заслужено продължава

Старши- треньорът на Байерн Мюнхен Нико Ковач коментира резултата от полуфиналния мач на Купата на Германия с Вердер Бремен. Срещата се проведе в Бремен на "Взерщадион" и бе спечелена от гостите с резултат 3:2.

"Това беше страхотна среща в изпълнение на двата отбора. Ако оценим количеството и качеството на положенията, тогава заслужено отиваме по-напред. През първото полувреме активно се отбранявахме на чуждата половина на терена, на практика не допуснахме бременци до вратата си.

През второто полувреме, започвайки от 60-та минута, започнахме да играем по-дълбоко и в крайна сметка допуснахме противника. Ние не искахме това. Знаех, че ако Бремен вкара пред родната публика, тогава много неща могат да се случат. Бяхме много пасивни при допуснатите голове", заяви Ковач.

Във финала за Купата на Германия  Байерн ще играе срещу РБ Лайпциг, който в полуфиналите се оказа по-силен от Хамбург. Финалът ще се проведе на 25 май.