Der Klassiker: Салатиерата ще се доближи към Дортмунд

Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 06.04.2019 г.
Час: 19:30
Съдия: Мануел Грефе

В събота вечер в провинция Бавария ще се състои най-големият мач в календара на футболна Германия. Един срещу друг в сблъсъка Der Klassiker, за 99-ти път на шампионатно ниво, се изправят колосите Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд. Първият мач между двата съперника бе истинско зрелище, в което "жълто-черните“ триумфираха с 3:2, след като на два пъти изоставаха в резултата. Определено предстоящият Der Klassiker ще даде отговор на това, който ще е фаворитът за титлата.

Байерн Мюнхен направи грешна стъпка в Бундеслигата, след като Фрайбург стигна до равенство - 1:1, при домакинството си на баварците в среща от 27-ия кръг на германския шампионат.

След само 3 минути игра Кристиан Гюнтер центрира отляво в наказателното поле и Лукас Хьолер се оказа най-съобразителен, реализирайки майсторски с глава от десетина метра за шок на шампионите. В 18-ата минута Байерн можеше да инкасира нов гол след една добра контраатака. Трима играчи на Фрайбург атакуваха и пред Франц се откри златна възможност, но неговият шут беше изчистен пред голлинията от Боатенг.

Четири минути след това Байерн стигна до равенство, като заслугата беше изцяло на Роберт Левандовски. Полякът овладя майсторски и стреля класно във въздуха от трудна позиция с левия крак, матирайки Шволов. Това се оказа и гол № 199 за снайпериста в Бундеслигата. След почивката имаше много положения за гол, като в самия край Горецка нацели гредата. Равенството свали Байерн Мюнхен от върха, защото баварците събраха 61 точки, докато Борусия Дортмунд вече е с 63.

През седмицата Байерн загря за дербито с инфарктна победа с 5:4 в турнира за Купата на Германия над втородивизионния Хайденхайм. Баварците губеха с 1:2 на полувремето, а играха втората част и с човек по-малко. В крайна сметка селекцията на Нико Ковач стигна до полуфиналите в надпреварата.

Аут за дербито за може би най-важния мач са Толисо, Робен и Дейвис.

Борусия Дортмунд излъга с 2:0 Волфсбург на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" в един от най-интригуващите мачове от 27-ия кръг на Бундеслигата. Пако Алкасер бе точен от фаул в първите секунди на добавеното време, а в 94-ата отново испанският нападател порази противниковата врата, оформяйки крайния резултат.

BVB вече са с 2 точки пред Байерн Мюнхен на върха в класирането, след като баварците стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Фрайбург.

"Жълто-черните" обаче дадоха две жертви. Първо Абду Диало получи контузия и напусна принудително. Влезналият като резерва Ашраф Хакими също не довърши мача заради травма и бе заменен. Освен тези двамата, наставникът Лусиен Фавър няма да може да разчита на Пулишич и Филип.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Борусия Дортмунд 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!