Байерн на косъм от голяма издънка за Купата (видео)

Байерн Мюнхен трябваше да трепери до края, но все пак се класира за полуфиналите в турнира за купата на Германия, побеждавайки смелия Хайденхайм с 5:4 на своя стадион "Алианц Арена". Зрителите в Мюнхен видяха уникално шоу с 9 гола, в което обратите и драматичните ситуации се редяха една след друга.

Леон Горетцка изведе домакините напред в 12-ата минута, но четири по-късно съотборникът му Никлас Зюле беше изгонен с директен червен картон. Тимът от Втора Бундеслига се възползва от това и обърна резултата в своя полза след попадения на Роберт Глатцел в 26-ата и Марк Шнатерер в 39-ата минута.

След почивката Байерн рязко вдигна оборотите и влезлият като резерва Роберт Левандовски първо асистира на Томас Мюлер, а след това се разписа на празна врата. Още едно попадение за Байерн добави Гнабри. Хайденхайм поддържаше напрежението до 84-ата при 4:4 с нови два гола на Глатцел, но дузпа, реализирана от Левандовски в края, донесе победата на Байерн в този луд мач.