Дортмунд ще зимува на върха в Бундеслигата, след победа и над Бременските музиканти

Борусия Дортмунд си гарантира първото място на полусезона в Германия, след като днес победи с 2:1 Вердер Бремен у дома в мач от 15-ия кръг в Бундеслигата. Пако Алкасер (19) и Марко Ройс (27) бяха точни за "жълто-черните", а Макс Крузе се разписа за "бременските музиканти".

В 20-ата минута Пако Алкасер прати топката във вратата на Вердер, засичайки с глава центрирането на Рафаел Герейро. Първоначално съдийската бригада маркира засада, но след намесата на системата за видеоповторения попадението правилно беше признато.

В 27-ата минута вестфалци удвоиха. Играчите на Вердер сбъркаха при изнасянето на топката, Санчо намери Ройс, който прати кълбото във вратата. Вердер беше на крачка от гол в 32-ата минута, но Роман Бюрки се намеси отлично след тежък удар на Кевин Мьовалд. Три минути по-късно Крузе прехвърли швейцарския вратар и намали резултата.

След почивката до нов гол не се стигна. Дортмунд събра 39 точки и е лидер във временното класиране. Вердер е 9-и с 21 точки.