Стадион: "Сигнал Идуна Парк“, Дортмунд
Дата: 10.11.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Мануел Грефе

В събота вечер в провинция Северен Рейн-Вестфалия ще се състои най-големият мач в календара на футболна Германия. Един срещу друг в сблъсъка Der Klassiker, за 98-ми път на шампионатно ниво, се изправят колосите Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен.

В предишните шест мача между двата отбора Байерн успя да вкара всеки път поне по два гола, а в последния двубой баварците унизиха "жълто-черните“ с 6:0. Сега обаче вестфалци са лидер в класирането и показват много стойностен футбол от началото на сезона, докато Байерн все още не може да намери на 100% правилния ритъм.

Борусия Дортмунд не е побеждавал големия съперник у дома от сезон 2016/17, когато BVB се налага с 1:0. Освен това, тимът от рурската област няма успех над баварците в последните четири официални мача помежду им.

В предишния 10-ти кръг от текущия сезон Борусия Дортмунд постигна минимална победа с 1:0 срещу Волфсбург при гостуването си на "Фоксваген Арена". Единственото попадение в мача бе дело на Ройс, който се разписа в 27-ата минута и донесе успеха на своя отбор. Като цяло, срещата протече в доста равностойно темпо, но в крайна сметка трите точки отидоха на сметката на BVB. С този успех и спечелените три точки рурците задържаха 1-ото си място в класирането и след този мач имат в актива си 24 пункта и са с четири точки повече пред предстоящия съперник, който който се изложи при домакинството си на Фрайбург.

През седмицата играчите на Лусиен Фавър допуснаха първа загуба в Шампионската лига, след като отстъпиха с 0:2 като гост на Атлетико Мадрид, но въпреки това запазват лидерската си позиция в група "А“ на надпреварата, тъй като са с по-добри показатели в директните мачове с испанския клуб, който е със същия актив.

Контузени за домакините са Шмелцер и Диало.

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен изигра поредния си неубедителен мач под ръководството на Нико Ковач. Баварците бяха близо до победа, но в крайна сметка направиха грешка стъпка при домакинството си на Фрайбург. Гостуващият тим измъкна точка с гол в заключителните минути за крайното 1:1.

Байерн поведе в 80-ата минута с първия гол на Серж Гнабри за клуба, но в 89-ата минута Лукас Холер попари надеждите на шампионите. Любопитно е да се отбележи, че това беше единственият точен удар за Фрайбург в мача.

Така Байерн събра 20 точки и на 3-то място, като със същия актив е Борусия Мьонхенгладбах, чийто показатели са по-добри.

Бараците загряха за Der Klassiker с очаквана победа с 2:0 в Шампионската лига, надигравайки гръцкия първенец АЕК Атина.

Аут за голямото дерби са Толисо, Алкантара и Коман, а Робен е под въпрос.

Прогноза: Борусия Дортмунд – Байерн Мюнхен 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!