Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 15.09.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Тобиас Велц

Байерн Мюнхен постигна победа над Щутгарт в мач от втория кръг на Бундеслигата. Срещата се проведе на "Мерцедес Бенц Арена" в Щутгарт и завърши при резултат 3:0 в полза на гостите. Леон Горецка изведе мюнхенци в края на първото полувреме, а след почивката се разписаха Роберт Левандовски и Томас Мюлер. Байерн събра шест точки и е лидер в класирането.

Доминацията на Байерн Мюнхен в Германия изглежда няма край и през новия сезон не се вижда кой ще може да спре похода на баварците към 29-ата Сребърна салатиера и общо седма поред.

Контузен за домакините е Коман.

Отборът на Байер Леверкузен, който има амбиции за челните места в Бундеслигата, има върху какво да поработи. "Аспирините“ започнаха сезона с две загуби, падайки от Борусия Мьонхенгладбах (0:2) и Хофенхайм (1:3). Сега целта пред селекцията на Хайко Херлих ще е да се стабилизира колкото се може по-скоро, макар и предстоящото препятствие да е изключително сериозно.

Аут за визитата в Мюнхен са Поянпало, Рестос и Баумгартлингер.

След този двубой Байер Леверкузен има визита в Разград, където ще се изправи срещу Лудогорец в първи двубой от груповата фаза на турнира Лига Европа.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Байер Леверкузен 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!